Oferta - Kancelaria Podatkowa Katarzyna Hetzig

Usługi kadrowo płacowe - na czym polegają?

Usługi kadrowo-płacowe są kluczowym elementem działalności każdej firmy. Odpowiednie zarządzanie kwestiami kadrowymi i płacowymi zapewnia nie tylko efektywność, ale również pozwala uniknąć niepotrzebnych problemów prawnych. W dzisiejszych czasach złożoność przepisów oraz regulacji dotyczących kwestii kadrowo-płacowych może stanowić wyzwanie dla każdej firmy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług w tym zakresie. Nasza firma oferuje kompleksowy outsourcing kadrowo-płacowy, który dopasowany jest do potrzeb i wymagań klientów. W zakresie „kadry i płace Bydgoszcz” zajmujemy się między innymi rozliczaniem i sporządzaniem deklaracji podatkowych, rozliczaniem i sporządzaniem deklaracji ZUS oraz przygotowywaniem sprawozdań dla GUS. Skontaktuj się z nami, aby poznać pełny zakres oferty.

Usługi kadrowo płacowe obsługa kadrowo płacowa bydgoszcz

Obsługa rozliczeń i sporządzanie deklaracji podatkowych

Rozliczenia i deklaracje podatkowe są nieodłączną częścią prowadzenia działalności gospodarczej, zaś w przypadku zatrudniania dużej liczby pracowników wymagają nie tylko wiedzy i doświadczenia, a także ogromu czasu i uwagi, które przedsiębiorca mógłby w innej sytuacji skierować na rozwój swojego biznesu. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistów z kancelarii podatkowej. Kompleksowe usługi z zakresu obsługi rozliczeń i sporządzania deklaracji podatkowych w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego wielu pracowników obejmują przede wszystkim:

  • Analizę i optymalizację podatkową – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze optymalnych rozwiązań podatkowych dla Ciebie i Twoich pracowników, dzięki czemu zminimalizowane zostanie ryzyko płacenia nadmiernych podatków
  • Przygotowanie i złożenie deklaracji podatkowych dla pracowników – kancelaria podatkowa zajmuje się przygotowaniem i złożeniem deklaracji podatkowych dla pracowników, tym samym pozwalając na ujednolicenie, przyspieszenie i zmniejszenie szans na błędy w procedurach podatkowych.

Obsługa rozliczeń i sporządzanie deklaracji ZUS

Rozliczenia i sporządzanie deklaracji ZUS są potrójnie istotne – nie tylko wymagają precyzji, doświadczenia i znajomości prawa i stanowią jedną z głównych relacji przedsiębiorstwa z instytucjami państwowymi i świadczą o jego wiarygodności, lecz także są istotnym obowiązkiem pracodawcy względem zatrudnianych osób. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistów z kancelarii podatkowej, do których w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego wielu pracowników należą:

Sporządzanie i składanie deklaracji ZUS dla pracowników

Nasi specjaliści zajmą się sporządzeniem i złożeniem wszystkich wymaganych deklaracji ZUS dla pracowników, zapewniając pełną zgodność z obowiązującymi przepisami.

Weryfikacja i korekta dokumentów dla ZUS-u

Przeprowadzimy weryfikację dokumentów pracowników, które są związane z rozliczeniem ZUS i dokona ewentualnych korekt, tym samym znacznie zmniejszając czasowe zaangażowanie przedsiębiorcy w zajmowanie się ubezpieczeniami społecznymi personelu.

Porady i konsultacje z zakresu ubezpieczeń społecznych

Specjaliści z Kancelarii Podatkowej doradzą w kwestiach związanych z rozliczeniem ZUS, szczególnie w kontekście zatrudnionych pracowników, i odpowiedzą na wszystkie pytania, co pozwoli na uniknięcie wątpliwości i błędów

biuro rachunkowe bydgoszcz

Przygotowanie sprawozdań dla GUS

Przygotowywanie corocznego sprawozdania o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy dla Głównego Urzędu Statystycznego jest jednym z wielu obowiązków przedsiębiorców. Dokumenty te muszą być sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i złożone w terminie, proces ten wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy, którą przedsiębiorca nie zawsze posiada, zaś specjaliści z kancelarii podatkowej jak najbardziej. 

Do najważniejszych elementów asysty w zakresie komunikacji z GUS-em w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego wielu pracowników należą:
  1. Przygotowanie GUS-owskich sprawozdań na temat stanu zatrudnienia w firmie – specjaliści z kancelarii podatkowej zajmą się przygotowaniem wymaganego dla Głównego Urzędu Statystycznego sprawozdania o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy w najbardziej efektywny sposób.
  2. Klasyfikacja pracowników na rzecz poprawnej dokumentacjidla GUS-u – kancelaria podatkowa przeprowadzi weryfikację dużej liczby dokumentów dotyczących każdego pracownika, pozwalając na ich usystematyzowanie, uniknięcie biurokratycznego chaosu oraz przypisanie każdego z pracowników na odpowiedniej kategorii na rzecz sprawozdania dla Głównego Urzędu Statystycznego.
  3. Porady i konsultacje z zakresu sprawozdań dla GUS – specjaliści wytłumaczą przedsiębiorcy zasady działania poszczególnych mechanizmów w sprawozdaniach przy zatrudnieniu różnorodnych grup pracowników i rozjaśnią ten skomplikowany proces.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Zapraszamy do kontaktu