Oferta - Kancelaria Podatkowa Katarzyna Hetzig

Usługi kadrowo płacowe - na czym polegają?

Usługi kadrowo-płacowe są kluczowym elementem działalności każdej firmy. Odpowiednie zarządzanie kwestiami kadrowymi i płacowymi zapewnia nie tylko efektywność, ale również pozwala uniknąć niepotrzebnych problemów prawnych. W dzisiejszych czasach złożoność przepisów oraz regulacji dotyczących kwestii kadrowo-płacowych może stanowić wyzwanie dla każdej firmy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług w tym zakresie. 

Nasza firma oferuje kompleksowy outsourcing kadrowo-płacowy, który dopasowany jest do potrzeb i wymagań klientówW zakresie „kadry i płace Bydgoszcz” zajmujemy się między innymi rozliczaniem i sporządzaniem deklaracji podatkowych, rozliczaniem i sporządzaniem deklaracji ZUS oraz przygotowywaniem sprawozdań dla GUS

Skontaktuj się z nami, aby poznać pełny zakres oferty.

Usługi kadrowo płacowe obsługa kadrowo płacowa bydgoszcz
Kancelaria Podatkowa Katarzyna Hetzig
 
 
 
 
 

5,0

Kancelaria Podatkowa Katarzyna Hetzig

Obsługa rozliczeń i sporządzanie deklaracji podatkowych

Rozliczenia i deklaracje podatkowe są nieodłączną częścią prowadzenia działalności gospodarczej, zaś w przypadku zatrudniania dużej liczby pracowników wymagają nie tylko wiedzy i doświadczenia, a także ogromu czasu i uwagi, które przedsiębiorca mógłby w innej sytuacji skierować na rozwój swojego biznesu. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistów z kancelarii podatkowej. Kompleksowe usługi z zakresu obsługi rozliczeń i sporządzania deklaracji podatkowych w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego wielu pracowników obejmują przede wszystkim:

  • Analizę i optymalizację podatkową – nasi specjaliści pomogą Ci w wyborze optymalnych rozwiązań podatkowych dla Ciebie i Twoich pracowników, dzięki czemu zminimalizowane zostanie ryzyko płacenia nadmiernych podatków
  • Przygotowanie i złożenie deklaracji podatkowych dla pracowników – kancelaria podatkowa zajmuje się przygotowaniem i złożeniem deklaracji podatkowych dla pracowników, tym samym pozwalając na ujednolicenie, przyspieszenie i zmniejszenie szans na błędy w procedurach podatkowych.

Obsługa rozliczeń i sporządzanie deklaracji ZUS

Rozliczenia i sporządzanie deklaracji ZUS są potrójnie istotne – nie tylko wymagają precyzji, doświadczenia i znajomości prawa i stanowią jedną z głównych relacji przedsiębiorstwa z instytucjami państwowymi i świadczą o jego wiarygodności, lecz także są istotnym obowiązkiem pracodawcy względem zatrudnianych osób. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalistów z kancelarii podatkowej, do których w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego wielu pracowników należą:

Sporządzanie i składanie deklaracji ZUS dla pracowników

Nasi specjaliści zajmą się sporządzeniem i złożeniem wszystkich wymaganych deklaracji ZUS dla pracowników, zapewniając pełną zgodność z obowiązującymi przepisami.

Weryfikacja i korekta dokumentów dla ZUS-u

Przeprowadzimy weryfikację dokumentów pracowników, które są związane z rozliczeniem ZUS i dokona ewentualnych korekt, tym samym znacznie zmniejszając czasowe zaangażowanie przedsiębiorcy w zajmowanie się ubezpieczeniami społecznymi personelu.

Porady i konsultacje z zakresu ubezpieczeń społecznych

Specjaliści z Kancelarii Podatkowej doradzą w kwestiach związanych z rozliczeniem ZUS, szczególnie w kontekście zatrudnionych pracowników, i odpowiedzą na wszystkie pytania, co pozwoli na uniknięcie wątpliwości i błędów

Księgowa Bydgoszcz - Katarzyna Hetzig

Przygotowanie sprawozdań dla GUS

Przygotowywanie corocznego sprawozdania o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy dla Głównego Urzędu Statystycznego jest jednym z wielu obowiązków przedsiębiorców. Dokumenty te muszą być sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i złożone w terminie, proces ten wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy, którą przedsiębiorca nie zawsze posiada, zaś specjaliści z kancelarii podatkowej jak najbardziej. 

Do najważniejszych elementów asysty w zakresie komunikacji z GUS-em w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego wielu pracowników należą:
  1. Przygotowanie GUS-owskich sprawozdań na temat stanu zatrudnienia w firmie – specjaliści z kancelarii podatkowej zajmą się przygotowaniem wymaganego dla Głównego Urzędu Statystycznego sprawozdania o pracujących, wynagrodzeniach i czasie pracy w najbardziej efektywny sposób.
  2. Klasyfikacja pracowników na rzecz poprawnej dokumentacjidla GUS-u – kancelaria podatkowa przeprowadzi weryfikację dużej liczby dokumentów dotyczących każdego pracownika, pozwalając na ich usystematyzowanie, uniknięcie biurokratycznego chaosu oraz przypisanie każdego z pracowników na odpowiedniej kategorii na rzecz sprawozdania dla Głównego Urzędu Statystycznego.
  3. Porady i konsultacje z zakresu sprawozdań dla GUS – specjaliści wytłumaczą przedsiębiorcy zasady działania poszczególnych mechanizmów w sprawozdaniach przy zatrudnieniu różnorodnych grup pracowników i rozjaśnią ten skomplikowany proces.

Chcesz skorzystać z naszej oferty?
Zapraszamy do kontaktu

Aktualności

Najważniejsze zadania biura rachunkowego dla małych przedsiębiorstw

Rozumienie, jak działa biuro rachunkowe, może być kluczem do sukcesu dla wielu małych przedsiębiorstw. W...
Biuro rachunkowe

Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe i dlaczego są ważne dla firm?

Biura rachunkowe są nieodzownym elementem funkcjonowania każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Oferują one szereg...